“Я бачу великий потенціал фасилітації діалогів для України, особливо зараз, під час війни та в майбутньому післявоєнному відновленні. Цей курс допоможе краще розуміти, як працювати з конфліктами — не лише на суспільному рівні, але й у повсякденному житті, бо зміни в країні починаються з особистих змін”, - коментує Інна Гришковець, учасниця проєкту “Український форум громадянського суспільства та діалогу”, співорганізатором якого є Спільнота Практиків Діалогу України.
У січні 2025 року, після відбору учасників, почалось навчання фасилітаторів “Український форум громадянського суспільства та діалогу”. Проєкт виконується разом із БФ Право на захист та Salzburg Global Seminar (SGS), за підтримки Інституту Миру США (United States Institute of Peace), і триватиме до березня 2026 року.
Наразі учасники проходять перший модуль з фокусом на знання конфліктології. Основні теми, що розглядаються: визначення та різновиди конфліктів, підходи до роботи з конфліктами та їх аналіз, цінності та інтереси в конфлікті, аналіз стейкхолдерів та робота з упередженнями.
У грудні у процесі відбору анкет та співбесід були визначені 170 учасників, яких було розподілено на 12 когорт - груп, що у комфортному форматі проходитимуть весь тренінг у онлайн- та очному режимі. Очні тренінги проходитимуть у різних містах України (Київ, Чернігів, Вінниця, Львів, Івано-Франківськ та інші) та у Варшаві (Польща). Тренерами стали учасники Спільноти: Лілія Олійник, Інна Терещенко, Ірина Ейгельсон, Олег Овчаренко, Олександр Мітьков,
Анжела Старовойтова, Альона Горова, Анна Валенса, Наталія Мудрак, Світлана Петрова, Наталія Безхлібна та Алена Копина.
Проєкт спрямований на зміцнення українського громадянського суспільства для реалізації ініціатив з розбудови миру та підвищення його спроможності до реінтеграції та відновлення після війни. Він створений для тих, хто прагне впливати на зміни у своїх громадах, підтримувати соціальну згуртованість та сприяти діалогу в Україні та за її межами.
“Один із головних інсайтів для мене — це те, як важливо будувати довіру в групах, навіть коли є різні точки зору, давати можливість кожному бути почутим/почутою. Уже на першому модулі ми працювали з прикладами конфліктів у групах, і це дало змогу відчути, як теорія оживає на практиці”, - коментують учасники. Ми вдячні кожному за активну позицію та включеність, та сподіваємось, що програма Форуму об'єднає людей з різних регіонів і сфер для вивчення сучасних методів фасилітації діалогу та практичного застосування знань для вирішення конфліктів.
Навчальні та практичні зустрічі “Українського форуму громадянського суспільства та діалогу” проходитимуть протягом грудня 2024 — серпня 2025 року, після чого за менторської підтримки Спільноти учасники реалізовуватимуть отримані знання в прикладних кейсах в громадах.
Commentaires