top of page

Курс «Розбудова спроможності у сфері діалогу та медіації для запобігання та вирішення конфліктів» для медіаторів та фасилітаторів діалогу з управління конфліктами під час війни

У жовтні-грудні 2024 року відбулося три навчальні модулі курсу «Розбудова спроможності у сфері діалогу та медіації для запобігання та вирішення конфліктів» для медіаторів та фасилітаторів діалогу з управління конфліктами під час війни. Курс був підготовлений програмою підтримки ОБСЄ у співпраці з Національною асоціацією медіаторів України, а тренерами-фасилітаторами стали учасники Спільноти Практиків Діалогу України: Інна Терещенко, Alyona Gorova, Світлана Петрова, Oleh Ovcharenko, Iryna Eihelson ExBrunova-Kalisetska за участю тренерів з інших професійних груп.


«У громадах і різних спільнотах існують напруження та вигорання, що створює потенціал для конфліктів. Тому важливо мати посередника, який вміє ефективно вирішувати конфлікти», — зазначає Олег Овчаренко, тренер програми. «Тренінг має на меті розвивати ці компетенції та сприяти формуванню професійних спільнот, зокрема фасилітаторів діалогу та медіаторів. Важливо створити простір для взаємного збагачення методами та підходами, де можна відпрацьовувати навички та вдосконалювати інструменти, які використовують фасилітатори та медіатори».

Метою курсу було надати фахівцям знання та навички для ефективної роботи з конфліктами в умовах війни, зокрема щодо травмоінформованого підходу, гендерного аналізу та запобігання професійному вигоранню. Курс орієнтований на фасилітаторів діалогу та медіаторів, які працюють з конфліктами в умовах війни та прагнуть поглибити свої знання та навички з управління конфліктами під час війни. Загалом у навчанні взяли участь більше 70 осіб.


Важливою частиною програми був травмоінформований підхід, який дозволив учасникам усвідомити важливість психоемоційної підтримки в умовах війни. Наприклад, під час групової рефлексії учасники обговорювали власні емоції та досвід роботи з травмою, а також структурували досвід застосування методів зниження стресу як для себе, так і для інших. Це дало змогу говорити про значення емоційної стабільності та здатність підтримувати інших під час складних процесів.


«Ми співпрацюємо з ОБСЄ з 2016 року над професійним розвиток фасилітаторів та медіаторів: спочатку це була спроба зібрати фахівців, які займаються конфліктами, діалогами та медіацією, щоб разом шукати варіанти реагування на виклики. З часом це переросло в створення неформальної групи фасилітаторів-конфліктологів, яка здатна працювати разом, де довіряють і визнають фаховість одне одного.


Ми разом змогли створити кілька відкритих онлайн-курсів, провести багато діалогів та тренінгів. Цікавим досвідом була менторська програма, яка дала Україні близько 20 нових впізнаваних фасилітаторів, які зараз ефективно працюють у сфері конфліктів і порозуміння в громадах», — коментує Олег Овчаренко.

Comments


Є питання? Напишіть нам

bottom of page